Jesteś tutaj: Strona główna / Etykiety/MSDS / Aktualności / Aktualności / Porozumienie firmy FMC i DuPont

     

Porozumienie firmy FMC i firmy DuPont

 

           FMC i DuPont podpisały ostateczne porozumienie dotyczące globalnego przejęcia przez FMC znacznej części portfela insektycydów oraz herbicydów z grupy sulfonylomoczników, oraz większość globalnej organizacji badawczo-rozwojowej DuPont Crop Protection. Przejęcie to pozwoli przekształcić FMC w wiodącą spółkę w zakresie technologii ochrony upraw o globalnej skali i globalnych możliwościach badawczo-rozwojowych, która będzie dostarczać szerszą gamę produktów i rozwiązań dla klientów i rolników na całym świecie. Przejmowana część działu ochrony roślin DuPont obejmuje jego portfel wiodących w branży insektycydów Rynaxypyr®, Cyazypyr® oraz Indoxacarb. Te selektywne insektycydy są wysoce komplementarne wobec istniejącego portfela insektycydów FMC o szerokim spektrum działania. Przejęcie FMC obejmuje także większość herbicydów DuPont z grupy sulfonylomoczników (głównie przeznaczonych do stosowania w uprawach zbożowych), w tym zastrzeżoną technologię DuPont PrecisionPac®. Herbicydy te wnoszą znaczne zróżnicowanie do linii produktów FMC, jak również zwiększoną równowagę zastosowań przed i po wschodowych. Światowej klasy organizacja badawczo-rozwojowa DuPont Crop Protection, w tym jej ośrodek badawczy w Delaware, 14 regionalnych laboratoriów rozwojowych i związane z tym możliwości regulacyjne staną się częścią FMC po zrealizowaniu tej transakcji. Obejmuje to linię 15 syntetycznych substancji czynnych znajdujących się obecnie w trakcie opracowania i rozwoju, w tym środki owadobójcze, chwastobójcze i grzybobójcze, oraz bogatą bibliotekę 1,8 mln związków syntetycznych. Znaczna część pracowników DuPont z działu badawczego zajmującego się  ochroną upraw przejdzie do FMC. 

Nasi Klienci nadal są dla nas głównym priorytetem w trakcie przechodzenia przez ten proces przejęcia. Jak zawsze, pozostajemy zaangażowani w zaspokojenie ich potrzeb każdego dnia. Do momentu zamknięcia przejęcia, którego oczekujemy w czwartym kwartale bieżącego roku, nie będzie żadnych zmian w sposobie działania FMC. 

Oczywiście, będziemy na bieżąco informować o postępach tej transakcji.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych i reklamowych
w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów.
Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Dowiedz się więcej.

FMC Agro Polska Sp. z o.o.

 

Złota 59

00-120 Warszawa

 

tel.: +48 22 397 17 86

Our values

 

Osiągamy ambitne cele
Lubimy innowacje
Podejmujemy decyzje i działamy
Doceniamy wyniki
Jesteśmy zgranym zespołem

We support Global Compact