Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / Inicjatywa firmy FMC Corporation - CULTIVATING FREEDOM

CULTIVATING FREEDOM

FMC Corporation wspiera odbudowę ukraińskiego rolnictwa

 

CULTIVATING FREEDOM to inicjatywa firmy FMC Corporation mająca na celu wsparcie i odbudowę ukraińskiego rolnictwa, które poniosło ciężkie straty podczas rosyjskiej inwazji.

 

Zgodnie z jedną z podstawowych wartości firmy FMC - bezpieczeństwem, FMC przeznaczy 3% przychodów ze sprzedaży na Ukrainie w 2023 r. na pomoc w rozminowywaniu ukraińskich terenów.

 

Firma FMC zaprzestała działalności w Rosji na samym początku inwazji na Ukrainę.

Dziś bardziej niż kiedykolwiek FMC jest zaangażowana we wspieranie ukraińskiego rolnictwa i rolników poprzez inwestycje w nowe technologie i bliską współpracę.

 

Nasze zaangażowanie na rzecz Ukrainy i wsparcie dla lokalnych rolników sięgają kilkudziesięciu lat wstecz. Dziś cieszymy się, że możemy nadal budować te relacje, wprowadzając nasze najnowsze technologie do sektora rolnego i bezpośrednio pomagać rolnikom w bezpiecznym dostępie do ich pól, umożliwiając im w ten sposób powrót do pracy — powiedział Sebastià Pons, wiceprezes FMC i prezes FMC na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

 

Ukraińskie rolnictwo jest mocno dotknięte wojną, zakłady produkcyjne są zniszczone i zdewastowane, pola są zaminowane i pokryte kraterami po bombach. Sektor rolniczy potrzebuje pomocy.

 

 ‍„Przemysł rolniczy jest wiodącą gałęzią ukraińskiej gospodarki. Przez długi czas Ukraina pomagała wyżywić świat – ale teraz nasza ziemia jest zaminowana, a nasza wolność jest zagrożona. Dlatego FMC jako jeden ze światowych liderów rynku musi pomagać rolnikom. Cultivating Freedom to nasz wkład w dostatnią Ukrainę i globalne bezpieczeństwo żywnościowe – powiedziała Nataliia Savchenko, Dyrektor Naczelny FMC Ukraina.

 

 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych i reklamowych
w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów.
Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Dowiedz się więcej.

FMC Agro Polska Sp. z o.o.

 

Złota 59

00-120 Warszawa

 

tel.: +48 22 397 17 86

Our values

 

Osiągamy ambitne cele
Lubimy innowacje
Podejmujemy decyzje i działamy
Doceniamy wyniki
Jesteśmy zgranym zespołem

We support Global Compact